Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí hasiči soutěžili v disciplíně TFA

V neděli 13. října 2024 se mladí hasiči zúčastnili soutěže o Železného Hasíka v Moravské Nové Vsi. Do bojů jsme vyslali celkem 10 závodníků. Soutěž v disciplíně TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije) se skládala celkem z osmi částí: přenos kanystrů, překlopení pneumatiky, překonání bariéry, výběh do kopce, hammer box, seběh z kopce, transport figuríny a motání hadice.

Jako první z našich zástupců se na trať vydaly starší žačky. Z této kategorie pro nás bylo nejlepším umístěním šesté místo Verči Valové. Dále se na hranici první desítky umístily zbylé tři závodnice, konkrétně se jednalo o Natku Vybralovou, Katrin Halmovou a Natálii Švábovou. Pro všechny tři to byla první zkušenost s tratí TFA pro starší kategorii.

Po holkách se na trať vydali kluci. I v kategorii starších žáků jsme měli bohaté zastoupení. Jako první se na dráhu vydal Mikuláš Prokeš, který si v čase 2:27:57 doběhl pro 19. místo. Druhý z našich závodníků Honza Karásek si doběhl pro skvělé 5. místo. Na závěr kategorie se na start postavil Ondřej Kostrhun, který se umístil na 20. místě.

V mladších žačkách jsme měli jediné zastoupení, a to Elču Karáskovou, která se v nabité konkurenci neztratila a doběhla si pro 11. místo.

Poslední kategorii, a to mladší žáky, bohužel zastihla na startu dešťová přeháňka, ale to nezabránilo klukům v podání skvělého výkonu. Dominik Prokeš si i přes drobné zdržení na pneumatice doklouzal pro 11. místo a Vojta Julinek pro místo 22.

Tímto pro mladé hasiče definitivně končí soutěžní sezóna v roce 2024. To ale neznamená konec tréninků, právě naopak. Na program se dostává těžká dřina v tělocvičně naší základní školy v podobně běžeckých a obratnostních tréninků. Čas v tělocvičně hasiči také využijí k oprášení znalostí v oblasti uzlů, protože již na začátku roku 2025 nás čekají uzlovací soutěže.

SDH * Železný Hasík - mladí hasiči soutěžili v disciplíně TFA v Moravské Nové Vsi

Text: Jan Procinger / Foto: Jan Procinger / 14.10.2024