Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Julie Šulová mistryní světa mezi ženami do 23 let!

Ve dnech 10. až 14. července se ve švédském městě Ulricehamn uskutečnilo, za účasti 61 závodníků z 11-ti států, Mistrovství světa juniorů a kadetů (U23) v rybolovné technice, a to i za přítomnosti závodnice Klubu sportovního rybářství Velké Pavlovice, Julie Šulové.

Vlastní šampionát začal ve čtvrtek a Julie do něj vstoupila skvěle, když hned v první disciplíně muška terče minula jen jednou z 20-ti hodů, což ji stačilo na 4. místo. Byla z toho, ale dost rozladěná, protože všichni okolo viděli, že muška zasáhla hranu terče a měla mít plný počet bodů, čímž by zvítězila, německá rozhodčí byla ale jiného názoru... Následovala disciplína muška dálka, její doteď nejslabší disciplína. Ale světe div se, dokázala v ní zvítězit výkonem 43,43 metru, o 12 cm před závodnicí ze Slovinska! To ji tak povzbudilo, že následující ráno získala další titul mistryně světa i v její oblíbené disciplíně zátěž Arenberg, kde dosáhla 98 bodů ze 100 možných. V pátek odpoledne závod pokračoval mezi většinou závodníků nejméně oblíbenou disciplínou zátěž skish, přezdívanou též disciplínou pravdy nebi také smrti. V ní Julie dosáhla velmi dobrých 90 bodů, když v nepříjemném bočním větru minula jen 2x z 20-ti hodů. To jí stačilo, díky rychlejšímu času, na stříbrnou medaili.

V sobotu ráno zbývalo odházet poslední disciplínu pětiboje - zátěž dálku. Před ní měla Julie nepatrný náskok 0,68 bodu na týmovou kolegyni Karolínu, jen pro vaši představu je to 45 cm v poslední disciplíně, na třetím místě byla se ztrátou 8 bodů Slovenka. Na druhou stranu, Julie je právě v této disciplíně několikanásobnou mistryní republiky a juniorskou mistryní světa z roku 2021, takže se od ní udržení náskoku tak nějak očekávalo. A nezklamala, v zátěži dálka zvítězila a k titulu mistryně světa přidala i nový světový rekord 59,36 metrů. Krásná tečka za velmi podařeným šampionátem.

V pětiboji zvítězila o necelé 2 body, když se součtem 456,09 bodů na pouhé 2 body přiblížila ke svému osobnímu rekordu. Celkem si ze Švédska odvezla 5 medailí ze 6 možných, z toho 4 zlaté.

Ještě bych chtěl zmínit, že v kategorii kadetů zvítězil její kamarád a oddílový kolega z pavlovického klubu Jan Bombera mladší. Oběma našim závodníkům srdečně gratulujeme.

Sport * Julie Šulová mistryní světa mezi ženami do 23 let!

Text a foto: Ing. Jiří Šula, trenér a hrdý táta / 15.7.2024