Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přemysl Kincl zabodoval v krajském kole v recitaci

Ve čtvrtek 25. dubna 202 se Přemysl Kincl, žák 3. B třídy Základní školy Velké Pavlovice, zúčastnil krajského kola v recitaci v Brně, kam se probojoval díky výhře v kole okresním.

Soutěž probíhala ve třech kategoriích, 0. kategorie – žáci 1. ročníku ZŠ, I. kategorie - žáci 2. a 3. ročníku ZŠ a II. kategorie - žáci 4. a 5. ročníku ZŠ. Recitovalo se v krásných prostorách Knihovny Jiřího Mahena.

Počáteční nervozita soutěžících byla prolomena velmi přátelským a klidným přístupem všech lektorů a také zařazením mluvního cvičení, které uvolnilo recitátorům hlasivky i celkovou atmosféru. Poté už následovaly jednotlivé recitace připravených textů. Všechny texty byly předneseny na vysoké úrovni, měli jsme pocit, že nám přednášejí skuteční profesionálové. V každé kategorii byli vždy vybráni 4 nejlepší recitátoři, kteří obdrželi ocenění za přednes.

A právě Přemysl Kincl byl odbornou porotou vybrán jako jeden z nejlepších recitátorů ve své kategorii. Jeho přednes básně Ptala se Františky Marta od Ivana Martina Jirouse, známého též pod přezdívkou Magor, byl opravdu výborný. Přemek si totiž umí úžasně pohrát s intonací hlasu, gradací děje i výrazem.

Přemkovi tímto blahopřeji k vítěznému umístění v krajském kole a děkuji mu za svědomitou přípravu na tuto soutěž a vzornou reprezentaci naší školy i našeho města. A do budoucna mu přeji mnoho recitátorských úspěchů.

Přemysl Kincl - jeden z nejlepších recitátorů Jihomoravského kraje

273968

Text: Mgr. Bc. Martina Dobrucká, třídní učitelka 3. B třídy Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Základní školy Velké Pavlovice / 29.4.2024